shatranjai-logo

Derin Satranç Eğitim Teknolojileri Limited şirketi, yapay zeka müfredatı geliştiren bir AB Erasmus+ Gençlik projesi ortağı olarak www.derinsatranc.com ve www.shatranj.ai websitelerini yönetmektedir. SHATRANJ.AI adlı bu proje, tarihi akıl ve tahta oyunlarına dayalı bir yapay zeka müfredatı oluşturmayı ve pilot uygulamasını gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Bu müfredatın pilot uygulamaları 2024 yılında Türkiye, Kuzey Makedonya, Almanya ve Romanya'da lise ve üniversite düzeyinde devam etmektedir. Müfredat aşağıdaki konuları kapsamaktadır:

Organizasyonunuzdaki öğrencilerle bu müfredatı, bir haftalık bir eğitim kampı veya 16 haftalık bir dönem boyunca haftada 80-120 dakika sürecek bir sonrası okul etkinliği olarak pilot uygulama yapmakla ilgileniyoruz. Bu pilot uygulamayı, öğrencilerin geliştirdiği yapay zekalar dostane bir formatta yarıştığı bir hackathon ile sonlandırıyoruz. AB projesi kapsamında, müfredat açık erişim olarak sunulmaktadır ve projede vaat edilen sayıda okulad ücretsiz olarak öğretmen eğitimi ve pilot çalışma yapılmaktadır. Müfredata www.shatranj.ai alan adı üzerinden sisteme ücretsiz üye olarak erişebilebilirsiniz.

Müfredat açık​ erişim olmakla birlikte, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi sertifikalı öğretmen eğitimlerini proje dışındaki öğretmenlerle ücretli olarak da yapmaktayız. Yine proje kapsamı dışında müfredatı bir kurs formatında ve bir uzman eğitmenle takip etmek isteyen öğrencilere yönelik atölye ve kurs çalışmalarımız mevcuttur. Okulunuzda, üniversitesizde veya eğitim kurumunuzda müfredatla eğitim için yine iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz erişim ve diğer eğitim istekleriniz için iletişime geçin!